شهید شاخص بسیج کارمندان استان کرمان در سال 1393
 به مناسبت هفته دفاع مقدس
شهید مهندس حسین مرتضوی زاده به عنوان شهید شاخص بسیج کارمندان استان کرمان در سال 1393 معرفی شده است.
به گزارش ایرنا، شهید حسین مرتضوی زاده سال 1338 در شهرستان رفسنجان به دنیا آمد؛ خانواده ای مذهبی که زندگی حسین را در پرتو پرچم حضرت ابوالفضل (ع) مدیون می دانستند، علت هم این بود که حسین در کودکی به بیماری سختی مبتلا شد و مادر ایشان به حضرت ابوالفضل (ع) متوسل شدند و در خواب دیدند که پرچم حضرت ابوالفضل (ع) بر روی حسین خم شده است و شفا پیدا خواهد کرد.

این شهید بزرگوار، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاه خود رفسنجان گذراند و سال 1356 در رشته فیزیک کرمان پذیرفته شد.

وی در تظاهرات دانشجویی و مردمی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در کرمان حضوری فعال داشت و به اتفاق دوستان همسنگرش اولین تشکل اسلامی دانشجویان مقلد و پیرو خط امام را بنیان نهاد.

شهید مرتضوی زاده پس از بازگشایی دانشگاه کرمان در کنار دوستان خود ضمن ادامه تحصیل به فعالیت های سیاسی و انقلابی ادامه داد و مدرک کارشناسی مهندسی عمران را اخذ کرد.

وی در تاسیس سپاه کرمان و جهاد سازندگی نقش موثری داشت و از سال 1361 همکاری خود را با استانداری کرمان آغاز کرد و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی نیز شد.

شهید مرتضوی زاده آرزوی شهادت را در قلب خود بارور می کرد و چندین بار به جبهه های جنگ تحمیلی عزیمت کرد.

شهید بزرگوار به نماز اول وقت بسیار اهمیت می داد، حتی در سفر توقف می کرد و می گفت الان تلفن خدا زنگ زده و به بچه هایش در این زمینه توصیه فراوان داشت.

شهید مرتضوی زاده به هیچ وجه از بیت المال استفاده نمی کرد و مهربان، دلسوز و مودب بود، احترام زیادی به ارباب رجوع می گذاشت و همیشه می گفت ما باید فکر کنیم پایین ترین طبقه از مردم هستیم و تکبر نداشته باشیم، حتی در محل کار صندوق رفع مظالم گذاشته بود و مقداری از حقوق خود را در آن می ریخت که از همه چیز مراقبت کرده باشد.شهید بزرگوار سال 1360 ازدواج کرد و همسر وی خواهر شهید محمدعلی سلاجقه است که در کربلای چهار به شهادت رسید.

ثمره این ازدواج سه فرزند به نام های علی، زینب و محمد است. مسوول اطلاعات سپاه کرمان، مدیرکل دفتر سیاسی و انتظامی استانداری کرمان، موسس هیات گزینش استان کرمان، فعالیت های مرکزی در جهاد دانشگاهی و جهاد سازندگی برخی از مسوولیت های این شهید والامقام است.

شهید مرتضوی زاده سرانجام به عنوان مدیرکل دفتر سیاسی و انتظامی استانداری کرمان در سال 1371 حین انجام ماموریت در مسیر جاده سیرجان - بردسیر توسط اشرار منطقه به شهادت رسید.ک/3
 
منبع: کرمان –خبرگزاری  ایرنا                           31/شهریورماه/1398
 
دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کرمان